Pire İlaçlaması

Pireler

Dış parazit olan canlı pireler, memelilerin ve kuşların derilerinden kanlarını emerek yaşamlarını sürdürmektedirler. Ayrıca bu esnada tehlike arz eden hastalıkları da bulaştırabilirler. Hızlı bir şekilde üreyebilirler. Oldukça hızlı hareket eden pireler, ısırdıkları yerlerin uyuşmasını sağlamak için kaşıntı oluşturan bir salgı yaratmaktadırlar. Oluşturdukları salgı yüzünden kaşınan yer, alerjik reaksiyon gösterirse deride kızarıklar meydana gelir.

Türkiye’de en sık kedi piresi görülse de köpek, fare ve insan pireleri de görülmektedir. Pireler, tüylü evcil ya da yırtıcı hayvanlardan beslenmektedirler. Köpek, kedi, tavşan, sincap, sıçan veya fare gibi hayvanlardan beslenmeyi, insanlardan beslenmeye tercih ederler. Ayrıca sadece insanlardan beslenen bir pirenin hayatta kalabilmesi pek mümkün sayılmaz.

Dişi pireler, yumurtalarını ya konakçının tüylerine ya da derisine bırakmaktadırlar. Bu yumurtalar da konakçıdan düşer ve düştükleri yerlere yerleşebilirler. Yerleştikleri yerde kuluçka dönemi adı verilen yaklaşık olarak 12 gün süren bu dönemin sonunda yumurtalardan pire larvaları açığa çıkar. Larvalar, ışıktan kaçmaktadırlar. Yaklaşık olarak 18 gün boyunca çatlaklarda buldukları maddelerden beslenirler. Kendilerine koza örerek pupa evresine geçiş yaparlar. 2 hafta gibi bir sürenin sonunda da ergin pireler oluşur.

Pireler, özellikle evcil hayvanların ve çiftlik hayvanlarının bulunduğu yerlerde bulunur. Genellikle oralarda büyük popülasyonlar halinde yaşamlarını sürdürmektedirler. Pire popülasyonlarından kurtulmak için genellikle birden fazla yöntem bir arada kullanılır.

Pirelerin İlaçlanması

Pirelerin fark edildiği anda hemen ilaçlama yapılması gerekmektedir. Çok çabuk ve fazla üreyebildikleri için kısa süre içerisinde geniş bir alana yayılabilmektedirler. Bundan dolayı da pire ilaçlaması esnasında, ilaçlanacak olan ortamın geniş çaplı bir şekilde ilaçlanması gerekmektedir.

Pirelerle mücadelenin bireysel olarak yapılmaması gerekmektedir. Çünkü bu durum ilaçlama yapan kişinin sağlığını etkileyebileceği gibi, ortamda bulunan kişilerinde sağlığını olumsuz etkileyebilir. Ayrıca pirelerin daha da çoğalmasına sebep olunabileceği için de; hem zaman kaybına yol açar, hem de maddiyat olarak da olumsuz etkileri olur.

Profesyonel, ilaçlama alanında uzman kişiler tarafından yapılması gereken bu ilaçlama için, şirketlerin iyi bir şekilde araştırılması gerekmektedir.

İstanbul Pire İlaçlaması

Pireler, kısa süre de çokça ve hızlı bir şekilde üreyerek, pire istilasına sebebiyet verebilirler. Pirelerin günümüzde kullanılan ilaçlar kullanılarak yok edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde pireler bir süreliğine yok olsa dahi yeniden ortaya çıkabileceklerdir.

İstanbul pire ilaçlama şirketleri, 7/24 tüm ilçelere hizmet vermektedirler. Uzman ekiplerle çalışan İstanbul pire ilaçlama firmaları, pirelerden kesin olarak kurtulmanın garantisini vermektedirler.

Kapalı alanda bulunan pireler için sıvı ilaçlama yöntemi yaygın olarak kullanılırken, buharlama ya da püskürtme yöntemi kullanılarakta pireleri yok etmek mümkündür. Oldukça dikkatli ve titiz bir şekilde yapılması gereken pire ilaçlaması da kullanılan ilaçların etkisi büyüktür.

Pire ilaçlama İstanbulda ev, ofis, fabrika, hastane gibi birçok alanda yapılmaktadır. Uzman kişiler tarafından yapıldığı ve etkili ilaçların kullanıldığı takdirde pirelerden kesin olarak kurtulunmuş olunur.

İlaç Fiyatları içi tıklayınız.

Shopping Cart