İlaçlama Fiyatları

Böcek istilasına uğrandığı zaman, ilaçlama için öncelikle firma araştırılması veya kullanılabilecek ilaçların araştırılması gerekirken; ilk araştırılan konu ilaçlama fiyatlarıdır. İlaçlama fiyatları, şehirdeki firmalar arasında da farklı olarak belirtilebileceği gibi, şehirden şehire de fiyatlar farklılık gösterebilmektedir.

İnsanların ilaçlama ihtiyacı arttığı için, sektörde birçok ilaçlama firması bulunmaktadır. Bunlara paralel olarak Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ilaçların varlığıyla birlikte, onaylanmamış, yasal olmayan yollardan satılan ilaçlarda sektörde mevcuttur. Hatta bu ilaçların daha uygun fiyata satılması insanları bilmedikleri için cezbetmektedir. Bundan dolayı ilaçlama yaptırmayı düşünen birinin, firmayı tam olarak araştırması gerekmektedir.

Bir firmada ilaçlama fiyatlarını etkileyen bazı temel ölçütleri bulunmaktadır:

  1. Mekanın m² cinsinden büyüklüğü
  2. Böceğin türü
  3. Böceğin yoğunluğu
  4. Mekanın özellikleri
  5. Böceklere uygulanacak olan ilacın çeşidi

Bu ölçütlerle fiyatlar belirlenmekte ve ilaçlama yapılmaktadır.

İstanbul İlaçlama Fiyatları

İstanbul’da en sık böcek, pire, fare ve akrep ilaçlamaları yapılmaktadır.

Böcekler en çok evlerde yaşamaktadırlar. Evler içinde kokusuz ilaçlama yöntemlerinin kullanılması gerekmektedir. Fakat kokusuz ilaçlamakokulu ilaçlama yönteminden daha pahalıdır. m² cinsinden fiyat belirlenmektedir.

İstanbul’da en çok zorlanılan böcek ilaçlama yapılan hayvan türü piredir. Çünkü çok hızlı bir şekilde üreme özelliğine sahiptir. İlk ilaçlamada genellikle sorun çözüme ulaşmamaktadır. Bazı firmalarda birden fazla ilaçlama yapılacaksa ek ücret isteyebilmektedir. Bunun yanı sıra pire ilaçlama, böcek ilaçlamaya göre daha pahalıdır. Pire için fiyat belirlenmesinde, pirenin yoğunluğu ve m² cinsinden uygulama alanı etkendir.

Fareler, insan sağlığına ciddi derecede zararlı bir türdür. Bulundukları ortama kolay adapte olup, hızlı üremektedirler. İlaçlama yapılacak alanın büyüklüğüne ve uygulanacak ilaçlama yöntemine göre fiyat belirlenmektedir.

Akrepler, genellikle yaz aylarında kendilerini göstermektedir. İnsanları sokarak, sağlığını olumsuz etkiler. Akrepler için en ideal ilaçlama yöntemi kokulu ilaçlamadır. Bu durumda diğer ilaçlamalardan daha pahalı olmasını sağlamaktadır. Kapalı alan ve açık alanda ilaçlama yapılması da fiyatları etkilemektedir.

İzmir İlaçlama Fiyatları

İzmir’de en çok alman hamam böceği, amerikan hamam böceği, sivrisinek, fare, pire ve karınca ilaçlamaları yapılmaktadır.

İzmir’de de fiyatlar, 5 temel ölçüte göre belirlenmiştir. Fakat İzmir’de çok fazla ilaçlama ihtiyacı hissedildiği için Sağlık Bakanlığı onaylı firmaların yanında onaylanmayan birçok firma bulunmaktadır. Bundan dolayı fazlasıyla dikkat edilmeli, ayrıntılı araştırmalar yapılmalıdır.

Ankara İlaçlama Fiyatları

Ankara’da 60’a yakın ilaçlama firması bulunmaktadır. Bu firmalar genellikle kokulu, jel, sıvı ve kokusuz ilaçlama yapmaktadır. Birçok haşerelere karşı ilaçlama hizmeti vermektedirler. Bununla birlikte müşterilerine 6 ay garanti vermektedirler.

Fiyatlara bakıldığında da, İstanbul ve İzmir’de olduğu gibi temel ölçütlere dayanarak makul fiyatlar belirlenmiştir.

Antalya İlaçlama Fiyatları

Antalya’da 40’a yakın ilaçlama firması bulunmaktadır. Genellikle kokulu, jel, sıvı, karınca ve kokusuz ilaçlamalar yapmaktadır. Firmaların birçoğu 6 ay garanti süresi vermekle birlikte, çeşitli haşere türlerine karşı hizmet sağlamaktadırlar.

Fiyatlar, büyükşehirlere göre çok değişmemekte, aynı tutarlardadır. Fakat İzmir’de de çokça bulunduğu gibi Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmayan firmalarda bulunmaktadır.

Böcek İlaçlama fiyatları ile ilgili ürünleri görmek için tıklayınız.

Shopping Cart